Dźwig osobowy JURAND 630

Dźwig osobowy JURAND 630

UWAGA!! Czy wiecie Państwo, że mimo tego, że nasz dźwig Jurand 630 jest droższy w zakupie- porównując do dźwigu korporacyjnego- ta różnica w cenie, zwraca się z nawiązką, po pierwszej naprawie pogwarancyjnej? Części do naszego dźwigu są dostępne na wolnym rynku; nie są kodowane tak jak w dźwigach tzw. wielkiej trójki (Kon., Oti., Schind.), przez co są w zakupie dużo tańsze- nawet kilkaset procent!!! Nasz dźwig może konserwować Państwa lokalny konserwator, a nie konserwator z nadania koncernu, przez co ceny konserwacji są o 50% tańsze! Jeżeli chcecie Państwo porównać nasz dźwig i tani z zakupie dźwig korporacyjny, wystarczy, że oprzecie się Państwo o ścianę kabiny. Nasza kabina jest wykonana z sztywnych, wysokiej jakości materiałów- kabiny konkurencji.. no cóż, proszę testować, tylko uważać..!

Winda osobowa Jurand 630 to świetne rozwiązanie umożliwiające każdej osobie dotrzeć na wskazane piętro. Dźwig ten sprawdzi się w budynkach użyteczności publicznej, a także w prywatnych i komercyjnych nieruchomościach. Jego udźwig wynosi 630 kg, umożliwia on przetransportowanie 8 osób, a jego maksymalna wysokość podnoszenia to aż 30 m.

Dźwig Jurand 630 zajmuje niewiele miejsca, a jego mechanizm został sprytnie ukryty w nadszybiu, niwelując tym samym konieczność zagospodarowania miejsca na maszynownię. Winda osobowa została wyposażona w napęd elektryczny składający się ze wciągarki bezredokturowej i lin szwajcarskiej produkcji. Osprzęt ten pozwala na cichą pracę dźwigu, odpowiada za bezpieczny transport jego użytkowników, zapewnia trwałość urządzenia i jest źródłem oszczędzania energii.

Na uwagę zasługuje również bogate wyposażenie windy osobowej Jurand 630. Jej drzwi ubrane zostały w stal nierdzewną, panel teleskopowy i kurtynę świetlną, która zapobiega zamykaniu się drzwi, gdy coś znajduje się na ich drodze. Z kolei wnętrze dźwigu osobowego to wystrój szyty na miarę, gwarantujący elegancki wygląd kabiny. Do dyspozycji pozostaje wybór materiału wykończenia wnętrza, jego kolor, a nawet grafika, mogąca znaleźć się na ścianie kabiny. Również panel dyspozycji i kaseta wezwań mogą tworzyć indywidualną koncepcję, a wyświetlacz ukazywać multikolorowe tło.


Charakterystyka dźwigu osobowego Jurand 630

Wszechstronność
Winda osobowa Jurand 630 spełni swoją funkcję w niemal każdym budynku, dostosowując się do jego konstrukcji.

Trwałość
Napęd bezreduktorowy, solidne liny, a także materiały wykończeniowe sprawiają, że dźwig osobowy Jurand 630 to urządzenie niezwykle wytrzymałe.

Bezpieczeństwo
Wyposażenie windy w czujnik bezpieczeństwa, moduł GPS i dwa przyciski STOP umieszczone w kabinie pozwalają na pewne użytkowanie dźwigu Jurand 630.

Personalizacja
Bogaty wybór wyposażenia kabiny pozwala na dopasowanie windy osobowej do wnętrza budynku.

Funkcjonalność
Dźwig osobowy Jurand 630 to likwidacja barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych i swobodne użytkowanie windy przez innych użytkowników.

Galeria

Wyposażenie seryjne dźwigów JURAND


 • Wciągarka

  Nasze dźwigi są wyposażane w najwyższej jakości silnik synchroniczny firmy Ziehl-Abegg lub Sicor z  kołem ciernym, wykonanym z odlewu odpornego na ścieranie i stalowymi linami jako środek napędowy. Takie rozwiązanie zapewnia najwyższy komfort jazdy, trwałość i bezpieczeństwo. Napęd zamontowany jest w nadszybiu (wewnątrz szybu) przez co nie wymagane jest budowanie specjalnej maszynowni, która zwykle umieszczana była nad dźwigiem i byłą wielkości sporych wymiarów.


 • Chwytacze i ogranicznik prędkości

  Chwytacze są produkcji austriackiej i produkowane są przez firmę Wittur. Jako środek bezpieczeństwa, te chwytacze to najlepszy wybór. Siła hamowania jest generowana poprzez kombinację sprężyn talerzowych i elementów hamujących, zawsze w parze oraz aktywowanych przez ruchomy klin blokujący. Siła hamująca jest nastawiana przez dobór zestawu sprężyn talerzowych. Ogranicznik LK250 włoskiej firmy PFB zabezpiecza kabinę przed przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.


 • Liny

  Liny TSR śred. 6,7 mm, szwajcarskiej firmy Brugg. Zastosowanie odpowiedniej ilości lin, z zawieszeniem elastomerowym zapewnia równomierne obciążenie układu linowego oraz minimalne ich wydłużenie. Układ linowy wykonany jest z przełożeniem 2:1.


 • Sterowanie

  Sterowanie zapewnia sterownik dźwigowy firmy Arkel Arcode. Elementy takie jak; styczniki, przekaźniki, wyłączniki, transformatory, zasilacze, wykorzystywane w szafach są produkowane przez czołowych producentów osprzętu automatyki – General Electric, Moeller, Schneider, Finder, Wago, Weidmuller. Sterowanie nie posiada blokad za pomocą kodów dostępu co ułatwi konserwację, naprawy w okresie eksploatacji przez niezależne od producenta firmy. Brak blokad to zysk wynoszący nawet kilkaset procent na danej części.


 • Drzwi

  Dźwig Jurand 630 wyposażony w automatyczne drzwi 2 panelowe teleskopowe, zarówno w kabinie, jak i na przystankach. Dla zwiększenia bezpieczeństwa w drzwiach kabinowych znajduje się kurtyna świetlna, która uniemożliwia zamknięcie drzwi, gdy coś jest na jej przeszkodzie. Stosujemy markowe drzwi Wittur lub Prisma; dwu panelowe-teleskopowe, wykonane ze stali nierdzewnej lub malowane, w tym również p/poż EI60; E120.
Galeria

Wyposażenie opcjonalne


 • Kaseta wezwań z jednym przyciskiem wezwań- w kasecie wezwań znajduje się jeden przycisk na każdym przystanku, w zależności od sterowania zamówionego dźwigu.
 • Piętrowskazywacz- umieszczony w kasecie wezwań, wskazuje kierunek ruchu oraz bieżące położenie kabiny.
 • Kaseta wezwań z dwoma przyciskami wezwań- w kasecie wezwań znajdują się dwa przyciski oznaczone strzałkami- jeden w nich służy do wezwania dźwigu w celu jazdy w górę, drugi służy do wezwania dźwigu w celu jazdy w dół; kierunek strzałki wskazuje kierunek jazdy kabiny.
 • Szklana kaseta wezwań z jednym przyciskiem wezwań- w szklanej kasecie wezwań znajduje się piętrowskazywacz oraz logo instalatora w zależności od zamówienia.Załączniki

Dane techniczne

Udźwig 630 kg
Liczna osób 8
Wysokość podnoszenia do 30 m
Prędkość 1 m/s
Liczba przystanków 15
Liczba dojść Jedno lub dwa
Szerokość drzwi 900 mm
Wysokość drzwi 2000 mm
Wysokość kabiny 2100 mm
Wciągarka Silnik bezreduktorowy
Falownik Przemiennik częstotliwości zapewniający łagodny start i zatrzymanie
Wystrój 4 aranżacje kabiny lub indywidualny dobór
Oświetlenie kabiny Ledowe- 4 punkty
Standardowe elementy wyposażenia Czujnik przeciążenia kabiny, bezprzewodowy system łączności – moduł GSM, alarm dźwiękowy w kabinie i na dachu kabiny, dwa przyciski bezpieczeństwa stop w szybie, oświetlenie szybu LED
INFOLINIA
Opłata za jeden impuls telefoniczny niezależnie od czasu połączenia, numer dostępny również z telefonów komórkowych
Katalog
Firmowy
Pobierz katalog